"Chtěl byste, abych vás zabil hned teď? Nebo chcete ještě pár minut na to, abyste si napsal epitaf?" - Severus Snape (Relikvie smrti)

Psychiatrická léčebna díl čtvrtý

14. září 2017 v 16:29 | Eleanore Samathe Lune |  Psychiatric hospital

Vyděšeně jsme se davově otočili na ní. Div se nepřizabila v tom běhu. Doběhla na sesternu a zabouchla za sebou dveře. Nic jsme neslyšeli, ale mne bylo jasné co se zhruba stalo, ale tiše jsem sledovala z koutu. Asi po půl hodině vylezla ze sesterny s nepřítomným pohledem. "Máte rozchod na pokoje! Nikdo nesmí opustit svůj pokoj! Než pro vás postupně někdo nepřijde!" prohlásila s výrazem propíchlého dikobraza. Tak jsme se zase rozešli na pokoje.Asi budeme bez snídaně. Pomyslela jsem si. Tak jsem si řekla, že půjdu ještě spát. Zase jsem se převlékla zpět z toho odporného bílého nepohodlného hadru do svého pyžama a ulehla jsem. Otevřeli se dveře mého pokoje a byla mi podána snídaně od jiné sestry. Podala mi ji a beze slova zase odešla. Nějaké cosi jako chleba tvrdé jako šutr s něčím bílím asi máslo a něco co měl být nějspíše sýr a šunka. Pokusila jsem se si nevylámat zuby. Zbytek jsem nechala a usnula jsem.

Pláž a sníh...kde jsem? Polární záře a lední medvědi. Pak jsem se ocitla v černém prostoru mezi planetami a hvězdami. Andělé a temné bytosti....mezi nimi se objevil i Rive...Díval se na mne a usmíval se tím úžasným úsměvem těmi božími kouzelnými očima. Sledoval mne a čím dál více se usmíval. Přišel za mnou a vzal mne do své náruče...Políbil mne...
"Roswelo!" zaslechla jsem své jméno. "Roswelo!" matně jsem pocítila své fyzické tělo. Začala jsem postupně otevírat oči svého fyzického těla. Matně jsem zaregistrovala obličej sestry nade mnou. A už jsem byla opět jinde. Uvnitř nějaké budovy s divnými bazény. U jednoho stál kdo jiný než Rive. Přišel ke mne objal mne a políbil něžným polibkem pak mne strhl do bazénu.


Prudce jsem se probudila v sedě. Sestra mne seřvala a popadla za flígr a odtáhla do sesterny. V sesterně byli dva policajti. Co tu ku*va dělá policie? Zase ten pach smrti. "Posadte se." promluvil jeden z policajtů. No tak jsem si sedla. "No co chcete?" odvětila jsem podrážděně. "Co víte o Eresis? Prý jste byli kamarádky." odvětil policajt. "Cože? Kamarádky?!" vybouchla jsem. "Odpovězte na otázku." nepřestal. "No znám ji teprve pár hodin. Včera jsem tu zkončila. Proč? Co se tu ku*va děje?" vystartovala jsem. Jedna z sester kývla na druhého policajta. "Nu dobrá. Tak k věci. Eresis byla ráno nalezena mrtvá ve svém pokoji. Pravděpodobně sebevražda. Oběšení." prohlásil druhý polda.

Zalil mne pot a hrůza. "Cože? Mrtvá? Sebevražda? Co se stalo?" vyhrkla jsem aniž by jsem si uvědomila nesmyslnost mé otázky. "No právě proto jsme tady slečno" odvětil jeden z policajtů s úšklebkem ve tváři. Zazvonil telefon. Jedné z pečujících sester. "Ano?" odvětila podrážděně do telefonu. "Jo už jdu" řekla a odběhla pryč z místnosti. Proběhla kolem davu ven. Slyšela jsem jen hlasy s chodby. Asi nějací muži. "Takže vy jste ji neznala chcete říct?" pronesl nedůvěřivě polda. "Opravdu. Přivezli ji včera." pronesla k němu sestra. Asi viděla, že by se jinak nikam nedostali. "Nu dobrá běžte. Můžete jít." pronesl strážník. Když jsem vešla na chodbu tak právě odnášeli černou rakev. Procházeli těsně kolem mne..Byl to divně děsivý pocit až mrazivý, ale ne kvůli tomu, že tam byla mrtvola, ale asi kvůli tomu, že jsem s ní pár hodin zpět mluvila? Ne vážně nevím.

Ne opravdu ne. Mé schopnosti opět neselhali. Ano zase ten pach smrti a divný pocit. Ano cítím smrt když je blízko. A i daleko. Mé varovné signály nikdy neselhávají. Nikdy. Zase to přišlo. Je to dar či prokletí? Vážně nevím. Asi oboje. Vím kdo kdy zemře. Vidím věci co jiní ne. A jsem astrální cestovatel. Cestovatel mezi světy propojena s celým vesmírem. Když jsem nad tím tak přemýšlela tak divné mi to nepřišlo. Ani nevím proč. Do mysli se mi vkradl Rive. Ten s nejkrásnějším úsměvem. Rakev naložili do pohřebního auta a odjeli. Padl na nás divný pocit tíhy. I na mne i když jsem ji skoro neznala. Možná právě proto? Možná jsem ji i záviděla, že je mrtvá. V hloubi mé černé duše jsem chtěla být mrtvá, ale to nikdo neví. Ani vědět nebude.

-Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 19. září 2017 v 19:37 | Reagovat

Hmmm...sebevražda nebo cizí zavinění?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama