"Chtěl byste, abych vás zabil hned teď? Nebo chcete ještě pár minut na to, abyste si napsal epitaf?" - Severus Snape (Relikvie smrti)

Sedm havranů

14. září 2017 v 15:19 | Eleanore
Žila byla jedna rodina u širého oceánu na pláži mezi skalami. Žila v malém domku na pobřeží. Domek byl ze dřeva a kamene. Otec byl dřevorubec a máma se živila šitím viktoriánských šatů a oděvů s viktoriánskými šperky. Nejstarší syn byl malířem melancholických maleb s různými tajemnými bytostmi. Nejmladšímu synovy bylo pět let stále si hrál se starožitnými hračkami. Celkem měli sedm synů. Děti až na nejmladšího si věčně hráli na pláži. Vítr foukal a voda se čeřila. Matka se starala o rodinný krb. Její bývalý manžel zesnul na širém oceánu v bouři s jejich dcerou. Byl to rybář a jejich lod' zasáhl blesk. Šli ke dnu. Byli pohřbeni vedle domu u staré sochy anděla. Jejich hrob byl z černého mramoru. Dům byl zarostlý břečt'anem a u něj byla zahrada s rudými a bílími růžemi a uprostřed zahrady stál zarostlý altán a o kousek dál stála kamenná fontána. Byli zde stálé mlhy a chladno. Studený vítr vál od oceánu.
Zaprášený klavír nesl temné tóny ponurýmy chodbami. Černé a rudé svíce hořely v černých svícnech. Seschlé rudé růže ležely na zaprášené staré almaře. A matka při lucernách právě šila viktoriánský model pro Italskou princeznu. Nejstarší syn právě pracoval na novém obrazu a otec studoval další nudnou knihu o magii. Zbytek dětí si hrál na pláži až na nejmladšího syna, který byl stále uzavřen ve svém světě. Vycpaní netopýři a vrány zdobyli pokoj matky.

Dům měl gotická okna a gotické klemby. Celkem měl třináct místností. Hrobka byla v podzemí domu. Byli zde pohřbeni všichni po generace onoho rodu. Rod Turchiovců. Lady Rossena von Turchie. Byla žena, která bojovala za práva v těchto končinách. Ale už leží ve svém hrobě v podzemí onoho domu. Matka Lussie de Morega je jediná přeživší z rodu. Po smrti svého manžela si vzala hraběte Santiaga de Morge. Je na ní jestli rod vymře či ne. Avšak existuje zde jeho kletba. Stará pradávná kletba o sedmi havranech. A její příběh? Královna Alžběta pátá měla dceru René a tu prý zavraždil syn císařovny Derene de Lamúr protože odmítla svatbu. Tak Alžběta se zámeckým mágem vytvořili kletbu na náš rod. Každý rok se z ničeho nic objeví sedm černých havranů a ten den zemře sedm členů rodu.
Takže náš rozrostlý rod téměř vymřel. A je možnost záhrany před vymřením? Ano někde možná ano. Ale nikomu se zatím nepodařilo najít způsob. Avšak jediné přeživší z rodu se vnutkla myšlenka. Za prvé porodila více dětí k sedmi synům měla i pět dcer. Za druhé vzala si upíra. Jak se vyhnout smrti? Stát se mrtvým. Takže Lady de Victoria se stala královnou upírů a své děti proměnila. Žili spolu v onom domě na pobřeží. Avšak s něčím nepočítala. S tím, že může přijít další válka mezi upíry a lidmi. Avšak tato válka byla jedna z největších. Přišla doba temna. Válka mezi světy. Válka mezi vším živím i neživým.
Zkáza lidstva. Lidé byli vyvražděni a nastala vláda démonů. Upíři byli po jejich boku avšak vlkodlaci byli na pokraji vyhynutí. Víly s bytosmi z lesa vládly nadále lesům. Mořské panny vyhinuly. Bída a špína. Upíři též začali hynout bez lidské krve. Země a vše začalo hynout...země zemřela a s ní vše živé i neživé...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama