"Chtěl byste, abych vás zabil hned teď? Nebo chcete ještě pár minut na to, abyste si napsal epitaf?" - Severus Snape (Relikvie smrti)

Šílené patálie Tří světů kapitola 10 druhá část- Legolas a Jitřní poutník

14. září 2017 v 16:23 | Eleanore Samathe Lune |  Crazy mess of Three Worlds

Tumnus zaskučel a vstal. "Vítej na palubě Tumnusi." pronesl Kaspian s Legolasem současně. S úšklebky ve tváři. Tumnus se probral a otřásl se. "Je. Jitří poutník." pronesl a kysele se zašklebil. On s Kaspianem znali Jitřího poutníka. "Takže jsme opět a stále ve válce co?" pronesl Tumnus ke Kaspianovi. Kaspian skameněl ve tváři "Ano stále jsme ve válce Tumnusi drahý příteli." jen co to pronesl objevili se na palube Petr,Lucinka,Zuzana a Edmund, kteří vůbec nechápali co tu dělají. Plácli se bou na palubu Jitřího poutníka. Další elegantní nástup jako u Tumnuse. Ozvala se rána a zaskučení dětí. "Už jste tu jak skvělé." pronesl Legolas s Tumnusem. "Kde to jsme?" pronesl Edmund. "Na palubě Jitřního poutníka." pronesl tentokrát Legolas. Ozvala se rána a do lodi šplouchla voda. "Dávej pozor Legolasy když neumíš kormidlovat." zavolal Kaspian. "Pardon." zašklebil se Legolas. "Ještě nás potopíš ne?" pronesl Petr s úšklebkem a sarkasmem. "Ne to ne." omlouval se Legolas. Petr dostal meč i Edmund. No dobře tak i Lucinka se Zuzanou.

"Pamatujete si pár hodin šermu?" ptal se dětí Legolas. Sice neměli moc hodin za sebou, ale pár základů ano. Legolas je začal učit více typů a rad ze šermu. Připravoval je do války. Když ve výcviku na Edmunda spadl Harry s Frodem a Smíškem. Au zaječel otrávený Edmund. Takže mládeži klid. Tentokrát už nikdo nevítal a hned bez uvítání dostali do rukou meče bez vysvětlení. Na další zdržování nebyl čas. Legolas už toho měl nad hlavu. Blížila se tma když se tak poutník pohupoval na vlnách moře. Dali si šlofíka. Najedli se a děti šli spát. Byli po úmorných hodinách šermu vyčerpáni a Legolase ještě čekali hodiny kormidlování. Takže Kaspian šel spát a Legolas kormidloval. Radil mu Řipčík. Ano kormidloval spolu se Řipčíkem. Jen tak se plavili ke břehům Narnie do rozpoutané války na pevnině. Začátek je teprve čekal.

Ráno Legolase vystřídal Kaspian a Legolas šel spát když už byla vidět v dáli pevnina. Aslan mezitím válčil s Ledovou královnou s čarodějnicí a obyvatelé Narnie s ním se bránili. Trpaslíci a skřeti všude kam se kdo podíval. Narnie byla pomalu vržena do záhuby čekajíc na pomoc. Narnie pustla ve válkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama